İçeriğe geç

Samsun Aydın Arası Kaç KM

Samsun Aydın arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Aydın şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Aydın arası kaç km? Samsun Aydın arası kaç saat? Samsun Aydın yol tarifi? Samsun Aydın arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Aydın İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Samsun Aydın Arası Kaç KM

Samsun Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 963 km’dir. Samsun Aydın arası mesafe havayolu ile yaklaşık 777 km’dir.

Samsun Aydın Arası Kaç KM

Samsun Aydın Arası Kaç Saat

Samsun Aydın arası kaç saat; Samsun Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 963 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Samsun Aydın arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Samsun Aydın arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 777 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Samsun Aydın Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 963 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 53 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 78 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Aydın Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Aydın arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.