İçeriğe geç

Samsun Artvin Arası Kaç KM

Samsun Artvin arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Artvin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Artvin arası kaç km? Samsun Artvin arası kaç saat? Samsun Artvin yol tarifi? Samsun Artvin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Artvin İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Samsun Artvin Arası Kaç KM

Samsun Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 624 km’dir. Samsun Artvin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 456 km’dir.

Samsun Artvin Arası Kaç KM

Samsun Artvin Arası Kaç Saat

Samsun Artvin arası kaç saat; Samsun Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 624 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Samsun Artvin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Artvin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 456 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Samsun Artvin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 624 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 50 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Artvin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Artvin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.