İçeriğe geç

Samsun Ardahan Arası Kaç KM

Samsun Ardahan arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Ardahan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Ardahan arası kaç km? Samsun Ardahan arası kaç saat? Samsun Ardahan yol tarifi? Samsun Ardahan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Ardahan İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Samsun Ardahan Arası Kaç KM

Samsun Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 677 km’dir. Samsun Ardahan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 541 km’dir.

Samsun Ardahan Arası Kaç KM

Samsun Ardahan Arası Kaç Saat

Samsun Ardahan arası kaç saat; Samsun Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 677 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Ardahan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Samsun Ardahan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 541 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Samsun Ardahan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 677 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 38 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 55 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Ardahan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Ardahan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.