İçeriğe geç

Samsun Amasya Arası Kaç KM

Samsun Amasya arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Amasya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Amasya arası kaç km? Samsun Amasya arası kaç saat? Samsun Amasya yol tarifi? Samsun Amasya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Amasya İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Samsun Amasya Arası Kaç KM

Samsun Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 124 km’dir. Samsun Amasya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 82 km’dir.

Samsun Amasya Arası Kaç KM

Samsun Amasya Arası Kaç Saat

Samsun Amasya arası kaç saat; Samsun Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 124 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Amasya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Amasya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 82 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

40 dakika

Samsun Amasya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 124 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 7 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 10 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Amasya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Amasya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.