İçeriğe geç

Samsun Aksaray Arası Kaç KM

Samsun Aksaray arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Aksaray şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Aksaray arası kaç km? Samsun Aksaray arası kaç saat? Samsun Aksaray yol tarifi? Samsun Aksaray arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Aksaray İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Samsun Aksaray Arası Kaç KM

Samsun Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 489 km’dir. Samsun Aksaray arası mesafe havayolu ile yaklaşık 380 km’dir.

Samsun Aksaray Arası Kaç KM

Samsun Aksaray Arası Kaç Saat

Samsun Aksaray arası kaç saat; Samsun Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 489 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Aksaray arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Samsun Aksaray arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 380 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Samsun Aksaray Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 489 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 40 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Aksaray Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Aksaray arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.