İçeriğe geç

Samsun Ağrı Arası Kaç KM

Samsun Ağrı arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Ağrı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Ağrı arası kaç km? Samsun Ağrı arası kaç saat? Samsun Ağrı yol tarifi? Samsun Ağrı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Ağrı İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Samsun Ağrı Arası Kaç KM

Samsun Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 814 km’dir. Samsun Ağrı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 595 km’dir.

Samsun Ağrı Arası Kaç KM

Samsun Ağrı Arası Kaç Saat

Samsun Ağrı arası kaç saat; Samsun Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 814 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Samsun Ağrı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Ağrı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 595 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

11 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Samsun Ağrı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 814 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 45 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 66 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Ağrı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Ağrı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.