İçeriğe geç

Samsun Afyon Arası Kaç KM

Samsun Afyon arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Afyon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından,  Samsun Afyon arası kaç km? Samsun Afyon arası kaç saat?  Samsun Afyon yol tarifi?  Samsun Afyon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Afyon İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir.  Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km² ’dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Samsun Afyon Arası Kaç KM

Samsun Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 678 km’dir.  Samsun Afyon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 569 km’dir.

Samsun Afyon Arası Kaç KM

Samsun Afyon Arası Kaç Saat

Samsun Afyon arası kaç saat;  Samsun Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 678 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir.  Samsun Afyon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir.  Samsun Afyon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 569 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Samsun Afyon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

 Samsun Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 678 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 38 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 55 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Afyon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Afyon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan  Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.