İçeriğe geç

Samsun Adıyaman Arası Kaç KM

Samsun Adıyaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Adıyaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Adıyaman arası kaç km? Samsun Adıyaman arası kaç saat? Samsun Adıyaman yol tarifi? Samsun Adıyaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Adıyaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS      koordinatlarıdır.

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Samsun Adıyaman Arası Kaç KM

Samsun Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 696 km’dir. Samsun Adıyaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 426 km’dir.

Samsun Adıyaman Arası Kaç KM

Samsun Adıyaman Arası Kaç Saat

Samsun Adıyaman arası kaç saat; Samsun Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 696 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Adıyaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Adıyaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 426 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Samsun Adıyaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 696 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 56 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Adıyaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Adıyaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.