İçeriğe geç

Samsat Yol Tarifi

Adıyaman Samsat yol tarifi; yazımızda öncelikle Samsat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsat’a nasıl gidilir? Samsat yol tarifi? Samsat yol haritası? Samsat İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsat İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman’ın ilçesi olan Samsat, Adıyaman’ın yerleşim yerlerinden biridir. Samsat İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 319 km2’dir. Samsat ilçesinin rakımı ise 593 m olarak hesaplanmıştır. Samsat ilinin Kuzeyinde Kahta, doğusunda ise Şanlıurfa, batısında Adıyaman merkez, ilçeleri bulunmaktadır. Samsat ilçesi karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Samsat İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Samsat ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 7.980 nüfusa sahiptir.

Samsat İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Samsat Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Samsat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Samsat Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Samsat’a Nasıl Gidilir? Samsat Yol Tarifi

Samsat’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Samsat’a gelebilirsiniz. Samsat karayolu ile Adıyaman şehir merkezine 47,7 km, İstanbul’a yaklaşık 1.299 km, Ankara’ya yaklaşık 742 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.271 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Adıyaman Şehir Merkezinde yer alan Adıyaman Havalimanı’na gidebilirsiniz. Adıyaman Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Samsat ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Adıyaman’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Adıyaman demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Samsat ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.