İçeriğe geç

Samandağ Yol Tarifi

Hatay Samandağ yol tarifi; yazımızda öncelikle Samandağ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samandağ’a nasıl gidilir? Samandağ yol tarifi? Samandağ yol haritası? Samandağ İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samandağ İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay’ın ilçesi olan Samandağ, Hatay’ın yerleşim yerlerinden biridir. Samandağ İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 384 km2’dir. Samandağ ilçesinin rakımı ise 39 m olarak hesaplanmıştır. Samandağ ilinin Kuzeyinde Arsuz, doğusunda ise Antakya, Güneyinde ise Defne ilçeleri bulunmaktadır. Samandağ ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Samandağ İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Samandağ ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 122.223 nüfusa sahiptir.

Samandağ İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Samandağ Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Samandağ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Samandağ Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samandağ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Samandağ’a Nasıl Gidilir? Samandağ Yol Tarifi

Samandağ’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Samandağ’a gelebilirsiniz. Samandağ karayolu ile Hatay şehir merkezine 57.5 km, İstanbul’a yaklaşık 1.136 km, Ankara’ya yaklaşık 701 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.109 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Hatay Şehir Merkezinde yer alan Hatay Havalimanı’na gidebilirsiniz. Hatay Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Samandağ ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Hatay’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Hatay demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Samandağ ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.