İçeriğe geç

Şalpazarı Yol Tarifi

Trabzon Şalpazarı yol tarifi; yazımızda öncelikle Şalpazarı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şalpazarı’na nasıl gidilir? Şalpazarı yol tarifi? Şalpazarı yol haritası? Şalpazarı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şalpazarı İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon’un ilçesi olan Şalpazarı, Trabzon’un yerleşim yerlerinden biridir. Şalpazarı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 161 km2’dir. Şalpazarı ilçesinin rakımı ise 325 m olarak hesaplanmıştır. Şalpazarı ilçesinin doğusunda Beşikdüzü ve Tonya, batısında Tonya, Güneyinde ise Gümüşhane ilçeleri bulunmaktadır. Şalpazarı ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Şalpazarı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Şalpazarı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 11.015 nüfusa sahiptir.

Şalpazarı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Şalpazarı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Şalpazarı’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Şalpazarı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şalpazarı’na yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Şalpazarı’na Nasıl Gidilir? Şalpazarı Yol Tarifi

Şalpazarı’na kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Şalpazarı’na gelebilirsiniz. Şalpazarı karayolu ile Trabzon şehir merkezine 125 km, İstanbul’a yaklaşık 1.041 km, Ankara’ya yaklaşık 707 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.393 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Trabzon Şehir Merkezinde yer alan Trabzon Havalimanı’na gidebilirsiniz. Trabzon Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Şalpazarı ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.