İçeriğe geç

Salıpazarı Yol Tarifi

Samsun Salıpazarı yol tarifi; yazımızda öncelikle Salıpazarı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Salıpazarı’na nasıl gidilir? Salıpazarı yol tarifi? Salıpazarı yol haritası? Salıpazarı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Salıpazarı İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun’un ilçesi olan Salıpazarı, Samsun’un yerleşim yerlerinden biridir. Salıpazarı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 356 km2’dir. Salıpazarı ilçesinin rakımı ise 84 m olarak hesaplanmıştır. Salıpazarı ilçesinin Kuzeyinde Terme ve Çarşamba, doğusunda Terme ve Ordu, batısında Çarşamba ve Ayvacık, Güneyinde ise Ordu ilçeleri bulunmaktadır. Salıpazarı ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Salıpazarı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Salıpazarı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 19.990 nüfusa sahiptir.

Salıpazarı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Salıpazarı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Salıpazarı’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Salıpazarı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Salıpazarı’na yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Salıpazarı’na Nasıl Gidilir? Salıpazarı Yol Tarifi

Salıpazarı’na kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Salıpazarı’na gelebilirsiniz. Salıpazarı karayolu ile Samsun şehir merkezine 52.6 km, İstanbul’a yaklaşık 791 km, Ankara’ya yaklaşık 458 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.144 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Samsun Şehir Merkezinde yer alan Samsun Çarşamba Havalimanı’na gidebilirsiniz. Samsun Çarşamba Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Salıpazarı ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Samsun’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Samsun demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Salıpazarı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.