İçeriğe geç

Salıpazarı Posta Kodu

Salıpazarı Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Salıpazarı Posta Kodu Sorgulama

Salıpazarı’nda yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Salıpazarı ilçesi Hakkında

Salıpazarı ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz doksan beşinci en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun’un ilçesi olan Salıpazarı, Samsun’un yerleşim yerlerinden biridir. Salıpazarı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 356 km2’dir. Rakımı ise 84 m olarak hesaplanmıştır. Salıpazarı ilçesinin Kuzeyinde Terme ve Çarşamba, doğusunda Terme ve Ordu, batısında Çarşamba ve Ayvacık, Güneyinde ise Ordu ilçeleri bulunmaktadır. Salıpazarı ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Salıpazarı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Salıpazarı ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 19.709 nüfusa sahiptir.

Salıpazarı Posta Kodu
Salıpazarı Posta Kodu