İçeriğe geç

Salihli Yol Tarifi

Manisa Salihli yol tarifi; yazımızda öncelikle Salihli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Salihli’ye nasıl gidilir? Salihli yol tarifi? Salihli yol haritası? Salihli İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Salihli İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Manisa’nın ilçesi olan Salihli, Manisa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Salihli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.359 km2’dir. Salihli ilçesinin rakımı ise 119 m olarak hesaplanmıştır. Salihli ilçesinin Kuzeyinde Gölmarmara, Köprübaşı ve Gördes, doğusunda Kula, batısında Ahmetli, Güneyinde ise İzmir ve Alaşehir ilçeleri bulunmaktadır. Salihli ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Salihli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Salihli ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 162.787 nüfusa sahiptir.

Salihli İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Salihli Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Salihli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Salihli Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Salihli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Salihli’ye Nasıl Gidilir? Salihli Yol Tarifi

Salihli’ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Salihli’ye gelebilirsiniz. Salihli karayolu ile Manisa şehir merkezine 78.3 km, İstanbul’a yaklaşık 458 km, Ankara’ya yaklaşık 492 km, İzmir’den ise yaklaşık 98 km uzaklıktadır. Hava yolunu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Manisa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Manisa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Salihli ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.