Sakarya Zonguldak Arası Kaç KM

Sakarya Zonguldak arası kaç km; yazımızda öncelikle Sakarya ve Zonguldak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya Zonguldak arası kaç km? Sakarya Zonguldak arası kaç saat? Sakarya Zonguldak yol tarifi? Sakarya Zonguldak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile Zonguldak İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Zonguldak ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Zonguldak ili yüzölçümü yaklaşık 3,310 km2’dir. Zonguldak ilinin coğrafi konumu ise 41° oo′ ve 41° 48′ kuzey 31° 14′ ve 33° 09′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Zonguldak Arası Kaç KM

Sakarya Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 190 km’dir. Sakarya Zonguldak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 142 km’dir.

Sakarya Zonguldak Arası Kaç KM

Sakarya Zonguldak Arası Kaç Saat

Sakarya Zonguldak arası kaç saat; Sakarya Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 190 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Zonguldak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Zonguldak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 142 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 41 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

41 dakika

Sakarya Zonguldak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 190 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 11 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 16 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Zonguldak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Zonguldak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Zonguldak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Zonguldak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.