Sakarya Yalova Arası Kaç KM

Sakarya Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Sakarya ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya Yalova arası kaç km? Sakarya Yalova arası kaç saat? Sakarya Yalova yol tarifi? Sakarya Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Yalova Arası Kaç KM

Sakarya Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 122 km’dir. Sakarya Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 95 km’dir.

Sakarya Yalova Arası Kaç KM

Sakarya Yalova Arası Kaç Saat

Sakarya Yalova arası kaç saat; Sakarya Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 122 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 95 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

40 dakika

Sakarya Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 122 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 7 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 10 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.