Sakarya Trabzon Arası Kaç KM

Sakarya Trabzon arası kaç km; yazımızda öncelikle Sakarya ve Trabzon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya Trabzon arası kaç km? Sakarya Trabzon arası kaç saat? Sakarya Trabzon yol tarifi? Sakarya Trabzon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile Trabzon İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Trabzon Arası Kaç KM

Sakarya Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 924 km’dir. Sakarya Trabzon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 782 km’dir.

Sakarya Trabzon Arası Kaç KM

Sakarya Trabzon Arası Kaç Saat

Sakarya Trabzon arası kaç saat; Sakarya Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 924 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Trabzon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Trabzon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 782 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Sakarya Trabzon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 924 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 51 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 74 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Trabzon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Trabzon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.