İçeriğe geç

Sakarya Tokat Arası Kaç KM

Sakarya Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Sakarya ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya Tokat arası kaç km? Sakarya Tokat arası kaç saat? Sakarya Tokat yol tarifi? Sakarya Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Tokat Arası Kaç KM

Sakarya Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 651 km’dir. Sakarya Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 520 km’dir.

Sakarya Tokat Arası Kaç KM

Sakarya Tokat Arası Kaç Saat

Sakarya Tokat arası kaç saat; Sakarya Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 651 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Sakarya Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 520 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 11 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 11 dakika

Sakarya Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 651 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.