Sakarya Sivas Arası Kaç KM

Sakarya Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Sakarya ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya Sivas arası kaç km? Sakarya Sivas arası kaç saat? Sakarya Sivas yol tarifi? Sakarya Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Sivas Arası Kaç KM

Sakarya Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 747 km’dir. Sakarya Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 574 km’dir.

Sakarya Sivas Arası Kaç KM

Sakarya Sivas Arası Kaç Saat

Sakarya Sivas arası kaç saat; Sakarya Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 747 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Sakarya Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 574 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Sakarya Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 747 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 60 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.