İçeriğe geç

Sakarya Şırnak Arası Kaç KM

Sakarya Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Sakarya ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya Şırnak arası kaç km? Sakarya Şırnak arası kaç saat? Sakarya Şırnak yol tarifi? Sakarya Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Şırnak Arası Kaç KM

Sakarya Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1514 km’dir. Sakarya Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1102 km’dir.

Sakarya Şırnak Arası Kaç KM

Sakarya Şırnak Arası Kaç Saat

Sakarya Şırnak arası kaç saat; Sakarya Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1514 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 17 saat sürmektedir. Sakarya Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 19 saat sürmektedir. Sakarya Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1102 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

17 saat

Otobüs ile;

19 saat

Uçak ile;

2 saat

Sakarya Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1514 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 84 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 122 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.