Sakarya Sinop Arası Kaç KM

Sakarya Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Sakarya ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya Sinop arası kaç km? Sakarya Sinop arası kaç saat? Sakarya Sinop yol tarifi? Sakarya Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Sinop Arası Kaç KM

Sakarya Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 540 km’dir. Sakarya Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 374 km’dir.

Sakarya Sinop Arası Kaç KM

Sakarya Sinop Arası Kaç Saat

Sakarya Sinop arası kaç saat; Sakarya Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 540 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Sakarya Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 374 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Sakarya Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 540 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 30 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 44 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.