İçeriğe geç

Sakarya Siirt Arası Kaç KM

Sakarya Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Sakarya ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya Siirt arası kaç km? Sakarya Siirt arası kaç saat? Sakarya Siirt yol tarifi? Sakarya Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Siirt Arası Kaç KM

Sakarya Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1496 km’dir. Sakarya Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1043 km’dir.

Sakarya Siirt Arası Kaç KM

Sakarya Siirt Arası Kaç Saat

Sakarya Siirt arası kaç saat; Sakarya Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1496 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1043 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat 30 dakika

Otobüs ile;

18 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat

Sakarya Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1496 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 83 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 120 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.