Şanlıurfa Sakarya Arası Kaç KM

Şanlıurfa Sakarya arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Sakarya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Sakarya arası kaç km? Şanlıurfa Sakarya arası kaç saat? Şanlıurfa Sakarya yol tarifi? Şanlıurfa Sakarya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Sakarya İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Sakarya Arası Kaç KM

Şanlıurfa Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1152 km’dir. Şanlıurfa Sakarya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 830 km’dir.

Şanlıurfa Sakarya Arası Kaç KM

Şanlıurfa Sakarya Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Sakarya arası kaç saat; Şanlıurfa Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1152 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat sürmektedir. Şanlıurfa Sakarya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat sürmektedir. Şanlıurfa Sakarya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 830 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat

Otobüs ile;

15 saat

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Şanlıurfa Sakarya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1152 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 64 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 93 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Sakarya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Sakarya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.