Samsun Sakarya Arası Kaç KM

Samsun Sakarya arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Sakarya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Sakarya arası kaç km? Samsun Sakarya arası kaç saat? Samsun Sakarya yol tarifi? Samsun Sakarya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Sakarya İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Samsun Sakarya Arası Kaç KM

Samsun Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 597 km’dir. Samsun Sakarya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 503 km’dir.

Samsun Sakarya Arası Kaç KM

Samsun Sakarya Arası Kaç Saat

Samsun Sakarya arası kaç saat; Samsun Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 597 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Sakarya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Samsun Sakarya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 503 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Samsun Sakarya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 597 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 48 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Sakarya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Sakarya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.