İçeriğe geç

Sakarya Rize Arası Kaç KM

Sakarya Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Sakarya ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya Rize arası kaç km? Sakarya Rize arası kaç saat? Sakarya Rize yol tarifi? Sakarya Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Rize Arası Kaç KM

Sakarya Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1003 km’dir. Sakarya Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 852 km’dir.

Sakarya Rize Arası Kaç KM

Sakarya Rize Arası Kaç Saat

Sakarya Rize arası kaç saat; Sakarya Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1003 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 852 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Sakarya Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1003 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 56 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 81 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.