Sakarya İzmit Arası Kaç KM

Sakarya İzmit arası kaç km; yazımızda öncelikle Sakarya ve İzmit şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya İzmit arası kaç km? Sakarya İzmit arası kaç saat? Sakarya İzmit yol tarifi? Sakarya İzmit arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile İzmit İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ilinin yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

İzmit ilçesi;

Marmara bölgesinde yer alan İzmit ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 480 km2dir. İzmit ilçesinin coğrafi konumu ise 40° 45′ 55.5912” Kuzey ve 29° 56′ 26.9124” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Sakarya İzmit Arası Kaç KM

Sakarya İzmit arası mesafe karayolu ile yaklaşık 51 km’dir. Sakarya İzmit arası mesafe havayolu ile yaklaşık 40 km’dir.

Sakarya İzmit Arası Kaç KM

Sakarya İzmit Arası Kaç Saat

Sakarya İzmit arası kaç saat; Sakarya İzmit arası mesafe karayolu ile yaklaşık 51 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 40 dakika sürmektedir. Sakarya İzmit arası mesafe otobüs ile yaklaşık 1 saat sürmektedir. Sakarya İzmit arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 40 kilometredir.

Özel araç ile;

40 dakika

Otobüs ile;

1 saat

Sakarya İzmit Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya İzmit arası mesafe karayolu ile yaklaşık 51 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 3 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 5 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya İzmit Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya İzmit arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan İzmit’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmit’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.