İçeriğe geç

Sakarya Isparta Arası Kaç KM

Sakarya Isparta arası kaç km; yazımızda öncelikle Sakarya ve Isparta şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya Isparta arası kaç km? Sakarya Isparta arası kaç saat? Sakarya Isparta yol tarifi? Sakarya Isparta arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile Isparta İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Isparta ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Isparta ili yüzölçümü yaklaşık 8.993 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37°57′24″K 30°57′39″D GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Isparta Arası Kaç KM

Sakarya Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 453 km’dir. Sakarya Isparta arası mesafe havayolu ile yaklaşık 336 km’dir.

Sakarya Isparta Arası Kaç KM

Sakarya Isparta Arası Kaç Saat

Sakarya Isparta arası kaç saat; Sakarya Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 453 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Sakarya Isparta arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Isparta arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 336 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 56 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

56 dakika

Sakarya Isparta Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 453 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 25 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 37 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Isparta Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Isparta arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.