İçeriğe geç

Sakarya Iğdır Arası Kaç KM

Sakarya Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Sakarya ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya Iğdır arası kaç km? Sakarya Iğdır arası kaç saat? Sakarya Iğdır yol tarifi? Sakarya Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Iğdır Arası Kaç KM

Sakarya Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1383 km’dir. Sakarya Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1161 km’dir.

Sakarya Iğdır Arası Kaç KM

Sakarya Iğdır Arası Kaç Saat

Sakarya Iğdır arası kaç saat; Sakarya Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1383 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1161 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 5 dakika

Sakarya Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1383 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 77 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 111 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.