İçeriğe geç

Hatay Sakarya Arası Kaç KM

Hatay Sakarya arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Sakarya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Sakarya arası kaç km? Hatay Sakarya arası kaç saat? Hatay Sakarya yol tarifi? Hatay Sakarya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Sakarya İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Hatay Sakarya Arası Kaç KM

Hatay Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 977 km’dir. Hatay Sakarya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 715 km’dir.

Hatay Sakarya Arası Kaç KM

Hatay Sakarya Arası Kaç Saat

Hatay Sakarya arası kaç saat; Hatay Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 977 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Hatay Sakarya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Hatay Sakarya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 715 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Hatay Sakarya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 977 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 54 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 79 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Sakarya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Sakarya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.