İçeriğe geç

Sakarya Hakkâri Arası Kaç KM

Sakarya Hakkâri arası kaç km; yazımızda öncelikle Sakarya ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya Hakkâri arası kaç km? Sakarya Hakkâri arası kaç saat? Sakarya Hakkâri yol tarifi? Sakarya Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Hakkâri Arası Kaç KM

Sakarya Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1694 km’dir. Sakarya Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1210 km’dir.

Sakarya Hakkâri Arası Kaç KM

Sakarya Hakkâri Arası Kaç Saat

Sakarya Hakkâri arası kaç saat; Sakarya Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1694 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 19 saat sürmektedir. Sakarya Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 21 saat sürmektedir. Sakarya Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1210 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 6 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

19 saat

Otobüs ile;

21 saat

Uçak ile;

2 saat 6 dakika

Sakarya Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1694 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 94 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 136 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.