İçeriğe geç

Sakarya Giresun Arası Kaç KM

Sakarya Giresun arası kaç km; yazımızda öncelikle Sakarya ve Giresun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya Giresun arası kaç km? Sakarya Giresun arası kaç saat? Sakarya Giresun yol tarifi? Sakarya Giresun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile Giresun İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Giresun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D  GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Giresun Arası Kaç KM

Sakarya Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 796 km’dir. Sakarya Giresun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 674 km’dir.

Sakarya Giresun Arası Kaç KM

Sakarya Giresun Arası Kaç Saat

Sakarya Giresun arası kaç saat; Sakarya Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 796 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Sakarya Giresun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Giresun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 674 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Sakarya Giresun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 796 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 44 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 64 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Giresun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Giresun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.