İçeriğe geç

Gaziantep Sakarya Arası Kaç KM

Gaziantep Sakarya arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Sakarya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Sakarya arası kaç km? Gaziantep Sakarya arası kaç saat? Gaziantep Sakarya yol tarifi? Gaziantep Sakarya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Sakarya İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Sakarya Arası Kaç KM

Gaziantep Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1007 km’dir. Gaziantep Sakarya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 725 km’dir.

Gaziantep Sakarya Arası Kaç KM

Gaziantep Sakarya Arası Kaç Saat

Gaziantep Sakarya arası kaç saat; Gaziantep Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1007 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Sakarya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Sakarya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 725 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Gaziantep Sakarya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1007 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 56 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 81 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Sakarya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Sakarya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.