İçeriğe geç

Erzurum Sakarya Arası Kaç KM

Erzurum Sakarya arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Sakarya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Sakarya arası kaç km? Erzurum Sakarya arası kaç saat? Erzurum Sakarya yol tarifi? Erzurum Sakarya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Sakarya İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS koordinatlarıdır.

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Sakarya Arası Kaç KM

Erzurum Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1095 km’dir. Erzurum Sakarya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 924 km’dir.

Erzurum Sakarya Arası Kaç KM

Erzurum Sakarya Arası Kaç Saat

Erzurum Sakarya arası kaç saat; Erzurum Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1095 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Sakarya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Sakarya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 924 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 45 dakika

Erzurum Sakarya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1095 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 61 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 88 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Sakarya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Sakarya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.