İçeriğe geç

Sakarya Elazığ Arası Kaç KM

Sakarya Elazığ arası kaç km; yazımızda öncelikle Sakarya ve Elazığ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya Elazığ arası kaç km? Sakarya Elazığ arası kaç saat? Sakarya Elazığ yol tarifi? Sakarya Elazığ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile Elazığ İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Elazığ Arası Kaç KM

Sakarya Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1060 km’dir. Sakarya Elazığ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 791 km’dir.

Sakarya Elazığ Arası Kaç KM

Sakarya Elazığ Arası Kaç Saat

Sakarya Elazığ arası kaç saat; Sakarya Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1060 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Elazığ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Elazığ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 791 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Sakarya Elazığ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1060 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 59 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 85 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Elazığ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Elazığ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.