İçeriğe geç

Sakarya Edirne Arası Kaç KM

Sakarya Edirne arası kaç km; yazımızda öncelikle Sakarya ve Edirne şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya Edirne arası kaç km? Sakarya Edirne arası kaç saat? Sakarya Edirne yol tarifi? Sakarya Edirne arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile Edirne İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Edirne Arası Kaç KM

Sakarya Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 392 km’dir. Sakarya Edirne arası mesafe havayolu ile yaklaşık 343 km’dir.

Sakarya Edirne Arası Kaç KM

Sakarya Edirne Arası Kaç Saat

Sakarya Edirne arası kaç saat; Sakarya Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 392 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Edirne arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Edirne arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 343 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Sakarya Edirne Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 392 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 22 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 32 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Edirne Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Edirne arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.