İçeriğe geç

Diyarbakır Sakarya Arası Kaç KM

Diyarbakır Sakarya arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Sakarya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Sakarya arası kaç km? Diyarbakır Sakarya arası kaç saat? Diyarbakır Sakarya yol tarifi? Diyarbakır Sakarya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Sakarya İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Sakarya Arası Kaç KM

Diyarbakır Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1311 km’dir. Diyarbakır Sakarya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 897 km’dir.

Diyarbakır Sakarya Arası Kaç KM

Diyarbakır Sakarya Arası Kaç Saat

Diyarbakır Sakarya arası kaç saat; Diyarbakır Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1311 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Sakarya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Sakarya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 897 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 41 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 41 dakika

Diyarbakır Sakarya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1311 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 73 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 105 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Sakarya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Sakarya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.