İçeriğe geç

Denizli Sakarya Arası Kaç KM

Denizli Sakarya arası kaç km; yazımızda öncelikle Denizli ve Sakarya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Sakarya arası kaç km? Denizli Sakarya arası kaç saat? Denizli Sakarya yol tarifi? Denizli Sakarya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Sakarya İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Denizli Sakarya Arası Kaç KM

Denizli Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 474 km’dir. Denizli Sakarya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 344 km’dir.

Denizli Sakarya Arası Kaç KM

Denizli Sakarya Arası Kaç Saat

Denizli Sakarya arası kaç saat; Denizli Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 474 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Sakarya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Denizli Sakarya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 344 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 57 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

57 dakika

Denizli Sakarya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 474 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Sakarya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Sakarya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.