İçeriğe geç

Sakarya Çorum Arası Kaç KM

Sakarya Çorum arası kaç km; yazımızda öncelikle Sakarya ve Çorum şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya Çorum arası kaç km? Sakarya Çorum arası kaç saat? Sakarya Çorum yol tarifi? Sakarya Çorum arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz

Sakarya ile Çorum İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS    koordinatlarıdır.

Sakarya Çorum Arası Kaç KM

Sakarya Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 489 km’dir. Sakarya Çorum arası mesafe havayolu ile yaklaşık 383 km’dir.

Sakarya Çorum Arası Kaç KM

Sakarya Çorum Arası Kaç Saat

Sakarya Çorum arası kaç saat; Sakarya Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 489 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Çorum arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Sakarya Çorum arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 383 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Sakarya Çorum Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 489 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 40 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Çorum Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Çorum arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.