İçeriğe geç

Sakarya Çankırı Arası Kaç KM

Sakarya Çankırı arası kaç km; yazımızda öncelikle Sakarya ve Çankırı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya Çankırı arası kaç km? Sakarya Çankırı arası kaç saat? Sakarya Çankırı yol tarifi? Sakarya Çankırı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile Çankırı İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Çankırı Arası Kaç KM

Sakarya Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 332 km’dir. Sakarya Çankırı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 273 km’dir.

Sakarya Çankırı Arası Kaç KM

Sakarya Çankırı Arası Kaç Saat

Sakarya Çankırı arası kaç saat; Sakarya Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 332 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık  3 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Çankırı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Çankırı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 273 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 51 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

51 dakika

Sakarya Çankırı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 332 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 19 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 27 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Çankırı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Çankırı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.