İçeriğe geç

Sakarya Burdur Arası Kaç KM

Sakarya Burdur arası kaç km; yazımızda öncelikle Sakarya ve Burdur şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya Burdur arası kaç km? Sakarya Burdur arası kaç saat? Sakarya Burdur yol tarifi? Sakarya Burdur arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile Burdur İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Burdur Arası Kaç KM

Sakarya Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 452 km’dir. Sakarya Burdur arası mesafe havayolu ile yaklaşık 341 km’dir.

Sakarya Burdur Arası Kaç Saat

Sakarya Burdur arası kaç saat; Sakarya Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 452 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Sakarya Burdur arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Burdur arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 341 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Sakarya Burdur Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 452 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 25 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 37 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Burdur Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Burdur arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.