Sakarya Bitlis Arası Kaç KM

Sakarya Bitlis arası kaç km; yazımızda öncelikle Sakarya ve Bitlis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya Bitlis arası kaç km? Sakarya Bitlis arası kaç saat? Sakarya Bitlis yol tarifi? Sakarya Bitlis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile Bitlis İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Bitlis Arası Kaç KM

Sakarya Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1512 km’dir. Sakarya Bitlis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1039 km’dir.

Sakarya Bitlis Arası Kaç Saat

Sakarya Bitlis arası kaç saat; Sakarya Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1512 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 17 saat sürmektedir. Sakarya Bitlis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 19 saat sürmektedir. Sakarya Bitlis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1039 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 53 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

17 saat

Otobüs ile;

19 saat

Uçak ile;

1 saat 53 dakika

Sakarya Bitlis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1512 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 84 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 121 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Bitlis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Bitlis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.