İçeriğe geç

Sakarya Bingöl Arası Kaç KM

Sakarya Bingöl arası kaç km; yazımızda öncelikle Sakarya ve Bingöl şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya Bingöl arası kaç km? Sakarya Bingöl arası kaç saat? Sakarya Bingöl yol tarifi? Sakarya Bingöl arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile Bingöl İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Bingöl Arası Kaç KM

Sakarya Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1197 km’dir. Sakarya Bingöl arası mesafe havayolu ile yaklaşık 889 km’dir.

Sakarya Bingöl Arası Kaç Saat

Sakarya Bingöl arası kaç saat; Sakarya Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1197 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Bingöl arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Bingöl arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 889 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 41 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 41 dakika

Sakarya Bingöl Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1197 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 66 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 96 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Bingöl Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Bingöl arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.