İçeriğe geç

Sakarya Batman Arası Kaç KM

Sakarya Batman arası kaç km; yazımızda öncelikle Sakarya ve Batman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya Batman arası kaç km? Sakarya Batman arası kaç saat? Sakarya Batman yol tarifi? Sakarya Batman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile Batman İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Batman Arası Kaç KM

Sakarya Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1405 km’dir. Sakarya Batman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 978 km’dir.

Sakarya Batman Arası Kaç Saat

Sakarya Batman arası kaç saat; Sakarya Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1405 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Batman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Batman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 978 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

Sakarya Batman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1405 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 78 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 113 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Batman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Batman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.