İçeriğe geç

Sakarya Artvin Arası Kaç KM

Sakarya Artvin arası kaç km; yazımızda öncelikle Sakarya ve Artvin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya Artvin arası kaç km? Sakarya Artvin arası kaç saat? Sakarya Artvin yol tarifi? Sakarya Artvin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile Artvin İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Artvin Arası Kaç KM

Sakarya Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1162 km’dir. Sakarya Artvin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 961 km’dir.

Sakarya Artvin Arası Kaç KM

Sakarya Artvin Arası Kaç Saat

Sakarya Artvin arası kaç saat; Sakarya Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1162 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat sürmektedir. Sakarya Artvin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat sürmektedir. Sakarya Artvin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 961 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 46 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat

Otobüs ile;

15 saat

Uçak ile;

1 saat 46 dakika

Sakarya Artvin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1162 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 64 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 93 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Artvin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Artvin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.