İçeriğe geç

Sakarya Ardahan Arası Kaç KM

Sakarya Ardahan arası kaç km; yazımızda öncelikle Sakarya ve Ardahan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya Ardahan arası kaç km? Sakarya Ardahan arası kaç saat? Sakarya Ardahan yol tarifi? Sakarya Ardahan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile Ardahan İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Ardahan Arası Kaç KM

Sakarya Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1317 km’dir. Sakarya Ardahan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1035 km’dir.

Sakarya Ardahan Arası Kaç KM

Sakarya Ardahan Arası Kaç Saat

Sakarya Ardahan arası kaç saat; Sakarya Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1317 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Ardahan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Ardahan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1035 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 55 dakika

Sakarya Ardahan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1317 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 73 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 106 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Ardahan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Ardahan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.