İçeriğe geç

Sakarya Amasya Arası Kaç KM

Sakarya Amasya arası kaç km; yazımızda öncelikle Sakarya ve Amasya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya Amasya arası kaç km? Sakarya Amasya arası kaç saat? Sakarya Amasya yol tarifi? Sakarya Amasya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile Amasya İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Amasya Arası Kaç KM

Sakarya Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 529 km’dir. Sakarya Amasya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 422 km’dir.

Sakarya Amasya Arası Kaç KM

Sakarya Amasya Arası Kaç Saat

Sakarya Amasya arası kaç saat; Sakarya Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 529 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Sakarya Amasya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Amasya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 422 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Sakarya Amasya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 529 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 30 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 43 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Amasya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Amasya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.