İçeriğe geç

Sakarya Alan Kodu

Alan Kodu: Bir ülkedeki illerin veya bölgelere ait telefon abonesine ulaşmak için arama yapılmasını sağlayan kod olarak tanımlanabilir. Türkiye’ den bahsedecek olursak her bir ilin alan kodu bulunmaktadır. Herhangi bir ilde sabit telefon numarası aranacağı zaman ulaşabilmek için illere ait olan alan kodları ile girilerek arama yapılmalıdır. Sakarya ilinin alan kodu ise 264 şeklindedir. Sakarya ilinde herhangi bir sabit telefon numarası araması yapıldığında öncelikle ile ait olan alan kodu tuşlanıp, arama yapılacak olan sabit telefon numarası girilerek il sınırı içerinde bulunan bütün sabit telefon numaraları ile iletişime geçebilmeniz mümkün olmaktadır.

264 Nerenin Alan Kodu?

Sakarya İlinin alan kodu sorusuna cevap olarak 264 olduğunu söyleyebiliriz. Alan kodları her şehirlerde bulunan ve arama yapılmasında önemli bir konumdadır. Türkiye’nin her ilinde farklılaşan bu kod, sabit numaralara arama yapılabilmesi için bilinmesi gerekmektedir.

Sakarya Telefon Kodu, Sakarya ili

Sakarya ilinin alan olarak Türkiye’nin altmış altıncı en büyük ilidir. Anadolu birliğini ilk kuran Hititlerle Sakarya’nın da tarihi başlangıç gösterir. Devletin iç karışıklıklarından dolayı bölünen Hititlerden sonra bölgede Frigler sahip olmuştur. Frigya hakimiyeti sona bulduğunda bölge Lidyalıların eline geçmiştir. MÖ 6. yüzyılda Pers İmparatorluğu Lidya Krallığı’nı bitirerek Anadolu’ya hakim olmuştur. Sakarya ilinin ekonomik yapısını tarım ve sanayi sektörleri oluşturmaktadır. Tarımda başlıca ürünler buğday, arpa, mısır ve fasulye gibi ürünlerin yetiştiriciliği yapılmaktadır. Sakarya ilinin 2020 TÜİK verisine göre 1.042.649 nüfusa sahip ilimizdir. Sakarya ilinde on altı tane ilçe bulunmaktadır.

Sakarya ilinin yüz ölçümü 4,878 km2’dir. Sakarya coğrafi konumu ise 40° 46′ 23.0700” Kuzey ve 30° 23′ 41.3412” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Alan Kodu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye Alan Kodlarına sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…