İçeriğe geç

Sakarya Aksaray Arası Kaç KM

Sakarya Aksaray arası kaç km; yazımızda öncelikle Sakarya ve Aksaray şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya Aksaray arası kaç km? Sakarya Aksaray arası kaç saat? Sakarya Aksaray yol tarifi? Sakarya Aksaray arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile Aksaray İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Aksaray Arası Kaç KM

Sakarya Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 538 km’dir. Sakarya Aksaray arası mesafe havayolu ile yaklaşık 411 km’dir.

İstanbul Adana Arası Kaç KM

Sakarya Aksaray Arası Kaç Saat

Sakarya Aksaray arası kaç saat; Sakarya Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 538 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Sakarya Aksaray arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Aksaray arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 411 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Sakarya Aksaray Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 538 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 30 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 44 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Aksaray Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Aksaray arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.