İçeriğe geç

Sakarya Ağrı Arası Kaç KM

Sakarya Ağrı arası kaç km; yazımızda öncelikle Sakarya ve Ağrı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya Ağrı arası kaç km? Sakarya Ağrı arası kaç saat? Sakarya Ağrı yol tarifi? Sakarya Ağrı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile Ağrı İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Ağrı Arası Kaç KM

Sakarya Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1293 km’dir. Sakarya Ağrı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1077 km’dir.

İstanbul Adana Arası Kaç KM

Sakarya Ağrı Arası Kaç Saat

Sakarya Ağrı arası kaç saat; Sakarya Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1293 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Ağrı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat sürmektedir. Sakarya Ağrı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1077 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat

Uçak ile;

2 saat

Sakarya Ağrı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1293 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 72 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 104 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Ağrı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Ağrı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.