İçeriğe geç

Sakarya Afyon Arası Kaç KM

Sakarya Afyon arası kaç km; yazımızda öncelikle Sakarya ve Afyon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından,  Sakarya Afyon arası kaç km? Sakarya Afyon arası kaç saat?  Sakarya Afyon yol tarifi?  Sakarya Afyon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile Afyon İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir.  Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS       koordinatlarıdır.

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km² ’dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Afyon Arası Kaç KM

Sakarya Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 305 km’dir.  Sakarya Afyon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 225 km’dir.

Sakarya Afyon Arası Kaç KM

Sakarya Afyon Arası Kaç Saat

Sakarya Afyon arası kaç saat;  Sakarya Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 305 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir.  Sakarya Afyon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir.  Sakarya Afyon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 225 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 47 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

47 dakika

Sakarya Afyon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 305 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 17 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 25 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Afyon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Afyon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan  Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya        yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.